kiralamanın
avantajları

Kiralama, ihtiyacınız olan makine ve ekipmanlar için yatırım yapmadan işletmenize alabileceğiniz ekonomik, hızlı ve güvenilir bir tedarik yöntemidir.

Hizmet Avantajı

Değişen İhtiyaçlarınız İçin Esnek Çözümler Sağlar…

Herhangi bir yatırım yapmadan, çeşitli lokasyonlarda, farklı ihtiyaçları olan projeleriniz için sadece 1 değil yüzlerce farklı çözüme sahip olursunuz.

Yüksek Teknoloji İle Verimliğinizi Artırır…

Satınalma opsiyonu ile işletmenize aldığınız makine ile sahip olduğu teknoloji bir süre sonra eskirken, kiralamada her zaman yeni teknolojiye ve yüksek verimliliğe sahip ekipmanları kullanma avantajından faydalanırsınız.

İşiniz İçin En Gerekli Ve Doğru Ürünün Seçilmesi Sağlar…

Deneyimli ekibimiz ihtiyacınızı doğru tespit etmenizi sağlar.

Güç Kısıtlamasına Gidilmez…

Satın aldığınız üründe maliyet yüksekliği endişesi ile güç kısıtlamasına gidilirken, kiralamada bu durum söz konusu olmaz.

Personel İstihdamı Ortadan Kaldırır…

Bakımlar için personel istihdamını ortadan kaldırır. Deneyimli ekibimiz 7/24 izleme ve hizmet sağlar.

Zaman Yönetimi Sağlar…

Ekibimiz ile birlikte belirleyeceğiniz ürünleriniz ile seçim aşamasındaki meşguliyeti ortadan kaldırarak zaman yönetimi sağlar.

Finans Avantajı

Atıl Yatırım Probleminizi Çözer…

Özellikle kısa süreli ihtiyaçlarınız için makine yatırımı yapmanız son derece yüksek maliyetlidir. Zaman içerisinde daha farklı çözümlere ihtiyaç duymanız durumunda yatırım yaptığınız makine ve teçhizat atıl duruma düşebilir. Bu gibi durumlarda işletme sermayenizi boş yere harcamış olursunuz.

Oysa kiralama ile yatırım yapmadan farklı tipte makine ve teçhizat kullanma esnekliğine sahip olur, ihtiyacınızın zaman içerisinde değişmesi durumunda kiraladığınız çözümü yeni ihtiyaçlarınızı karşılayacak farklı makine ve ekipmanlarla değiştirebilirsiniz.

Sermaye Kullanım Verimliliğinizi Artırır…

Kullandığınız kadarını ödemenize imkan veren “işletme dostu” yaklaşımı ile sermayenizi verimli kullanırsınız. Böylelikle makine yatırım maliyetine katlanmanıza gerek kalmaz, işletmenizden sermaye çıkışı olmaz.

Vergi Avantajı Sağlar…

Makinenizin kira bedeli aylık olarak faturalandırılır ve faturası kesilen bedelin tamamı aylık gidere atılır. Amortisman hesabının yapılmasına gerek kalmayan kiralama çözümleri işletmenize vergisel avantajlar sağlarken azalan demirbaş stoğunuz sayesinde maliyetlerinizi daha etkin yönetirsiniz.

Bilanço ve Finansman Avantajı Sağlar…

Kiralama sözleşmenizin tutarı bilançonuzda borç olarak görünmez, işletmenizin ticari kredibilitesi azalmaz.

İşletme Gidelerinizi Azaltır…

Kullanıcı hatalarının dışında oluşacak arıza onarımı, yedek parça, genel bakım ile makinelerin başka yerlere taşınması gibi işlemler için personel ve bütçe ayırmanıza gerek kalmaz.

Standart yatırımlarınızda makinelerinizin garanti süreleri sınırlı iken kiralama ile işletmenize aldığınız makine ve ekipmanlar kiralama sözleşme süreniz boyunca garanti altındadır.